Trwały i piękny makijaż permanentny

Większość kobiet maluje się codziennie. Niekoniecznie mówimy tu o pełnym makijażu z kilkoma warstwami podkładu, z profesjonalnym malowaniem oka, tak, by optycznie było większe, czy cieniowaniem i rozjaśnianiem określonych części twarzy. Ale przecież każda z kobiet przed wyjściem z domu poprawia brwi i rzęsy, a szminkę do ust najprawdopodobniej zawsze ma w torebce. Dlatego, kiedy do wyboru jest codzienne malowanie się albo trwały makijaż, znaczna większość decyduje się na tę drugą, o wiele wygodniejszą opcję.

Makijaż permanentny co to takiego?

Makijaż, którego nie trzeba zmywać wieczorem, przed pójściem spać, a także nie trzeba się martwić, że się go rozmaże. To właśnie makijaż permanentny, który wykonuje się techniką zbliżoną do robienia tatuażu – barwniki wprowadzane są pod skórę za pomocą wielokrotnych nakłuć. Metoda ta jest jednak całkowicie bezpieczna.

Makijaż permanentny – jak długo się utrzymuje?

Makijaż permanentny, choć jest bardzo trwały, to jednak nie jest na zawsze. To, jak długo będzie się utrzymywać zależy od typu skóry oraz od miejsca, w którym został zrobiony. I tak makijaż permanentny oczu utrzymuje się od 2 do 5 lat, a np. na brwiach – tylko do 2 lat.

Makijaż permanentny przeciwwskazania

Chociaż makijaż permanentny jest bezpieczny, istnieje kilka przeciwwskazań do jego wykonywania.

  • Przede wszystkim są to infekcje wirusowe. Osoba, która ma grypę, opryszczkę, nie powinna poddawać się zabiegowi.
  • Wykonywanie makijażu permanentnego odradza się również kobietom, które są w ciąży lub karmią piersią.
  • Konsultacji z lekarzem przed wykonywaniem tego typu makijażu wymagają osoby, które chorują na cukrzycę. Tak samo jest w przypadku osób, które chorują na nowotwór.

Makijaż nie może być wykonany, dopóki nie zostanie przedstawiona pozytywna opinia lekarza. Ważną informacją jest fakt, że problem z makijażem permanentnym mogą również mieć osoby dotknięte łuszczycą. Pigmenty nie przyjmują się tak dobrze na skórze dotkniętej tym schorzeniem. Uważać powinni również ci, którzy niedawno przechodzili lifting twarzy, plastykę powiek lub wypełnianie botoksem – w krótkim czasie po tych zabiegach nie można wykonywać makijażu permanentnego.

Makijaż permanentny ust

Makijaż ust sprawi, że każda kobieta będzie czuła się pewną siebie i atrakcyjną. Pomogą jej w tym niezwykle zmysłowe usta. Z makijażem permanentnym można wyrównać wszelkie niesymetryczności warg. W zależności od predyspozycji można usta nieco powiększyć lub pomniejszyć. Można również podkreślić kontur ust, dzięki czemu będą o wiele bardziej wyraziste. Istnieje również wersja makijażu, który zapewnia na stałe kolor na ustach. Sprawi ona również, że skóra na wargach odmłodnieje.

Makijaż permanentny brwi

Jeżeli chodzi o makijaż permanentny brwi – metody dają szerokie pole działania.

  • Jeżeli przede wszystkim zależy nam na naturalności powinniśmy wypróbować makijaż permanentny brwi metoda piórkowa. Polega on na zagęszczaniu włosków, a nie wstrzykiwaniu pigmentu pod skórę.
  • Makijaż permanentny brwi metodą włoskową natomiast, wykonuje się przy pomocy pigmentów i nadaje się brwi wypełniaczami jak najbardziej naturalny kształt.
  • Istnieje także makijaż permanentny brwi metoda cieniowania – doskonały wybór dla osób, które chcą przyciemnić brwi. Pigmentem barwiona jest skóra, dzięki czemu sama brew wydaje się ciemniejsza i bardziej wyrazista.

UMÓW WIZYTĘ W PROFESJONALNYM SALONIE
Salon kosmetyczny Clinica Cosmetologica Gdańsk
ul. Skłodowskiej-Curie 3
(budynek Polon Park, 2 piętro)
80-210 Gdańsk Wrzeszcz
tel. +48 791 604 604
[email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code