Początkowe objawy trądziku różowatego

Trądzik różowaty to przewlekła choroba skóry twarzy, która nie jest zbyt komfortowa dla osób, które muszą się z nią zmagać. Przede wszystkim choroba ta występuje u kobiet i to tych bardziej dojrzałych, rzadko kiedy dotyka młode osoby, dlatego też w przypadku osób nieco bardziej dojrzałych warto się na to nieco bardziej uczulić. Warto poznać najpierw trądzik różowaty przyczyny, aby zrozumieć skąd bierze się ta choroba i jak można sobie z nią skutecznie poradzić.

Zmiany na skóry twarzy pojawiają się przede wszystkim w centralnej jej części, są to zwykle przestronne rumienie, ale też grudki na twarzy, które nie wyglądają zbyt atrakcyjnie. Poza tym powiększają się wtedy naczynia krwionośne. Przede wszystkim skóra czerwieni się wtedy, gdy ktoś ma jakieś zaburzenia emocjonalne oraz negatywnie reaguje na bodźce fizyczne. Wpływać mogą na to stres, tarczyca, czy też nadużywanie alkoholu. Jak widać warto się przed tym wzbraniać, aby nie mieć problemów z trądzikiem różowatym.

Najczęstsze objawy trądziku różowatego

Trądzik różowaty początki nie są zbyt objawowe. Przede wszystkim warto zwrócić szczególną uwagę, czy na twarzy pojawiają się rumieńce, w dużych ilościach, i czy zaczynają one po pewnym czasie samoczynnie znikać. Jeśli tak jest, to jest to już oznaka niepokojąca, której nie wolno zlekceważyć. Zaczerwienienia są często lekceważone przez osoby, a potem może zrobić się z tego coś poważniejszego, więc warto udać się do specjalisty, np. do dermatologa. Trądzik różowaty objawy to także występowanie tzw. pajączków na naczyniach krwionośnych, nie są one co prawda dużych rozmiarów, ale za to nie prezentują się na skórze twarzy zbyt atrakcyjnie, dlatego też niektórzy zamykają naczynka laserem. Zmiany skórne pojawiają się tylko w środkowej części twarzy, dlatego też warto się na to uczulić. Dzięki temu będzie można odpowiednio szybko zareagować

Leczenie choroby

Trądzik różowaty można oczywiście leczyć, nie da się go wyleczyć do końca, ale odpowiednim rozwiązaniem może być np. stosowanie różnorodnych kremów oraz maści (takich jak seria kosmetyków Acnerose). Dzięki temu trądzik różowaty początkowe objawy zostaną zniwelowane i zminimalizowane. Warto też zadbać o to, aby eliminować ze swojego życia wszystkie czynniki, które mogą sprawić, iż choroba ta będzie nasilała się w ludzkim organizmie, dlatego też z pewnością warto posłuchać w tej kwestii specjalisty, który posiada szeroką wiedzę na ten temat. Niekiedy stosowane jest także leczenie chirurgiczne, ale nie jest to zbyt popularna opcja w dzisiejszych czasach, zwykle stosuje się antybiotyki lub różnorodne kremy oraz maści, które mogą pomóc.

Bibliografia

1. Landow K., Rosacea: the battle goes on, 2005
2. Bakar O, Demircay Z, Gurbuz O: Therapeutic potential of azithromycin in rosacea, 2004
3. Broniarczyk-Dyła G, Dubla-Beiber M., Współczesne poglądy na etiopatogenezę trądziku różowatego, 1996
4. Sielska H., Alergia kontaktowa u kobiet z trądzikiem różowatym, 2003

7 Komentarzy

 1. Zmagałam się z tym trądzikiem przez pół roku , póki nie poszłam do dermatologa .Przypisał mi odpowiednie leki na trądzik różowaty . Kazał mi też zmienić dietę i wyeliminować alkohol, który potęguje trądzik różowaty.

 2. No tak, ja zacząłem chorować na trądzik różowaty w wieku 32 lat … Mój tata go ma – wiedziałem, że mnie to czeka. 🙁
  Dlatego wcześnie zareagowałem – wiecie, stosuję maseczki, kremy na trądzik różowaty, piję zioła (choć jestem facetem 🙂 ).

 3. Cześć, Andrzej! Mój mąż ma trądzik różowaty – nieciekawa sprawa … Co byś mu doradził? Chcę mu pomóc, ale nie wiem, co kupić 🙁 Wybór jest tak szeroki.

 4. Pomóżcie! Co robić?
  Mam 35 lat, od dwóch miesięcy mam syfy na twarzy … Czy to trądzik różowaty? 🙁
  Co mi pomoże? Polecacie jakieś kosmetyki na trądzik różowaty?

 5. Czy na trądzik różowaty trzeba brać antybiotyki ? Wolę naturalne metody leczenia . Może znacie jakieś zioła na trądzik różowaty ?! 🙂

  1. Ziół nie znam, natomiast jeśli chodzi o kremy na bazie ekstraktów roślinnych to polecam Ci cały zestaw Acnerose 🙂 Jest naturalny, świetnie się wchłania, dobrze się nakłada.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code