Skład kosmetyków na trądzik różowaty

Trądzik różowaty to schorzenie, które dotyka obecnie coraz większą liczbę dorosłych osób, jednak warto wiedzieć o tym, iż wyleczenie tej choroby nie jest możliwe. Na szczęście stosując odpowiednio dobrane kosmetyki na trądzik różowaty, można w bardzo skuteczny sposób załagodzić nieprzyjemne objawy. Jakie kosmetyki przy trądziku różowatym można zatem stosować?

Czym powinny się charakteryzować kosmetyki dla skóry z trądzikiem różowatym?

Jeśli chodzi o trądzik różowaty kosmetyki, to najlepiej sięgać po te, które przeznaczone są wyłącznie do skóry z trądzikiem różowatym, ponieważ nie wykazują one właściwości drażniących. Najlepiej na trądzik różowaty kosmetyki naturalne się sprawdzają, ponieważ nie zawierają one w swoim składzie żadnych chemicznych dodatków a jedynie roślinne ekstrakty. Decydując się jednak na takie kosmetyki, należy przestrzegać terminu ich przydatności do użycia, ponieważ nie są zbyt trwałe. Trądzik różowaty kosmetyki do pielęgnacji nie powinny zawierać żadnych substancji zapachowych, ponieważ olejki eteryczne znajdujące się w ich składzie mogą jedynie nasilić nieprzyjemne objawy. Idealne będą kosmetyki z serii Acnerose, które zawierają wyłącznie naturalne składniki i nie mają substancji zapachowych.

Sprawdź ranking kosmetyków na trądzik różowaty »

Z jakich kosmetyków należy zrezygnować?

Kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skóry z trądzikiem różowatym nie powinny zawierać substancji zatykających porów skóry, ponieważ w ten sposób na skórze nie pojawiają się stany zapalne. Najważniejszy w pielęgnacji jest krem nawilżający, który powinien mieć odpowiednie pH. Podczas przemywania twarzy nie należy korzystać z gorącej wody, ponieważ pobudza układ krwionośny, przez co skóra staje się zaczerwieniona. Jeśli chodzi o toniki, to można sięgać wyłącznie po te, które nie zawierają alkoholu, ponieważ byt silnie wysusza on skórę. Bardzo dobrze sprawdzają się w tym przypadku hydrolaty, a zwłaszcza woda z kwiatów róży. W przypadku cery z trądzikiem różowatym nie zalecane jest również stosowanie peelingów, ponieważ działają one drażniąco na skórę. Świetnym sposobem na złagodzenie objawów trądziku różowatego jest zastosowanie maseczki z płatków owsianych, ponieważ działa ona przeciwzapalnie oraz antybakteryjnie.

Co powinno wchodzić w skład kremów?

Kremy przeznaczone do pielęgnacji skóry z trądzikiem różowatym powinny mieć dosyć wysoki filtr UV, ponieważ promienie słoneczne wykazują negatywny wpływ na stan i wygląd skóry. Kremy powinny wykazywać bardzo silne właściwości nawilżające, a najlepiej sprawdzają się te, które w swoim składzie zawierają oleje oraz wyciągi roślinne. Bardzo dobrze w tym przypadku sprawdza się ekstrakt z zielonej herbaty, który wykazuje właściwości antyoksydacyjne.

 

Bibliografia

1. Van Zuuren E.J., Fedorowicz Z., Carter B., van der Lin- den M.M., Charland L., Interventions for rosacea, 2015
2. Gwieździński Z., Trądzik różowaty – patogeneza i leczenie, 1998

5 Komentarzy

 1. Jacku, takie peelingi podrażniają skórę niestety 🙁 więc nie są wskazane w leczeniu trądziku różowatego.

 2. Pierwszy raz słyszę, że nie można przy trądziku różowatym stosować peelingów … Myślałem, że właśnie trzeba oczyszczać skórę twarzy.
  Mam na twarzy straszne syfy, może od tych peelingów … 🙁

 3. Ja od czasu, gdy czytam składy produktów, pozbyłam się prawie w całości problemu trądziku różowatego 🙂
  Dziewczyny i chłopaki, czytajcie składy wszystkich produktów, które używacie! Kremów, toników, itd.
  Obecnie stosuję tylko te naturalne (w tym krem na dzień Acnerose). Oczywiście zmieniłam też dietę i stosuję domowe sposoby na trądzik różowaty (m. in. maseczki).

  1. Janina, dlatego unikam wszelkich toników, bo tam najczęściej ten alkohol można znaleźć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code